top of page

Указ Президента України від 11.04.2012 № 257/2012 "Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка"  (завантажити>>>)


Постанова Верховної Ради України від 19.06.2013 № 340-VII "Про підготовку та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка"  (завантажити>>>)


План заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання (затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.03.2011 № 167-р)  (завантажити>>>)


Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 №136-р "Деякі питання підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка"  (завантажити>>>)


Розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 15.10.13 №414 "Про підготовку та проведення заходів, присвячених відзначенню 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка"  (завантажити>>>)


План заходів з підготовки та відзначення у Харківській області у 2014 році 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка (завантажити>>>)

 

План заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка у Харківській гімназії №152 у 2014 році  (завантажити>>>)

9 березня 2014 року Україна відзначатиме 200 років від дня народження Тараса Шевченка. Ця дата безпосередньо пов’язана з формуванням нової гуманітарної політики України, оскільки в її контексті протягом найближчого часу домінантною стає саме Шевченківська ідея. Вона покликана виконати місію духовного єднання української нації шляхом актуалізації творчості Кобзаря в різних контекстах. Тож в основі гуманітарної політики України протягом найближчого часу лежатиме стратегія відзначення 200-ліття Шевченка. За тим, як Україна відзначатиме ювілей свого національного генія, стежитиме весь світ. За тим, як мине цей ювілей, буде визначено духовний вектор України в європейському й світовому просторах. Шевченківська ідея, шляхи її утвердження в Україні визначають як внутрішню гуманітарну політику, так і її репрезентацію на міжнародному рівні.
 
Визначальна тенденція сучасної світової гуманітарної політики – пошук і розвиток напрямків, які сприяють інтеграції різних національних гуманітарних просторів в один світовий контекст при збереженні особливостей кожного з них. Саме врахування історико-культурної традиції та гуманізація суспільних відносин мають лежати в основі нової гуманітарної політики. Гуманітарна політика безпосередньо визначається державною політикою, будучи її складником, а також національною специфікою, перебуває в їхньому контексті, завершує їх як цілісність, деталізує та віддзеркалює визначальні їхні положення. Шевченківська ідея, по-перше, покликана єднати націю, утверджувати в ній почуття національної єдності та ідентичності. По-друге, вона репрезентуватиме духовне обличчя нації в світі. По-третє, визначає тяглість і безперервність національної традиції в контексті світової.


Освітня сфера тісно й безпосередньо пов’язана з гуманітарною політикою. Наука, і університетська зокрема, виробляє ті цінності, які максимально швидко доносяться до суспільства через студентську аудиторію. Це забезпечує динаміку вишівської науки, її тісний контакт із суспільством, дискусії та розвиток. Так, особливо значущими є нові пошуки на теренах вивчення та нового осмислення спадщини генія – Тараса Шевченка. Актуалізація певних ідей і положень із творів Шевченка, як правило, співвідноситься з тими проблемами, необхідними на даний момент в українському суспільстві. Наприклад, у часи незалежності України незаперечний інтерес викликає ідея державності в інтерпретації митця, розуміння ним стосунків між Україною та її сусідами, взаємовідносин між самими українцями тощо. Зокрема, цікавим є витворений Шевченком ідеал Духовної Держави, який по суті віддзеркалює вікові традиції національного політичного й духовного державотворення. Потребують дослідження передусім ті питання в творах Тараса Шевченка, які тією чи іншою мірою торкаються проблем, що найбільше хвилюють сучасників. Таким чином формуються визначальні тенденції суспільного мислення, відповіді на які повинна нести в собі гуманітарна політика держави. Все це свідчить про вагому роль вишів, зокрема провідних, у формуванні гуманітарної політики.


У квітні 2012 року вийшов Указ Президента України «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка». Цей документ закладав базу для формування стратегії загальнодержавного відзначення ювілею Кобзаря, ним визначається важливий складник гуманітарної стратегії України. Накреслені тут завдання й шляхи реалізації їх фактично на два роки вперед визначають динаміку гуманітарної сфери України.
  
Оголошення 2014 року Роком Тараса Шевченка свідчить про пріоритетність Шевченківської ідеї в національному гуманітарному просторі. На державному рівні створено Координаційну раду й Організаційний комітет із підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, заплановано провести низку ювілейних заходів не лише в Україні, а й у Російській Федерації, в Республіці Казахстан, у Литовській Республіці та в Республіці Польща. Зокрема, заплановано проведення в 2014 році всеукраїнського Шевченківського форуму «Свою Україну любіть!» та Шевченківського міжнародного літературного конгресу, що заявить контакт із українською діаспорою в усіх куточках світу, через яку Україна має можливість презентувати свою нову гуманітарну політику в світі.


Визначено розроблення й затвердження державної цільової програми «Шевченківський дім», що потребує обговорення в суспільстві, залучення провідних освітніх і наукових установ. Об’єднавчим для України покликаний стати гуманітарний проект «Шевченківські читання». Врешті, планується завершення видання повного зібрання творів Т. Шевченка у 12 т. і «Шевченківської енциклопедії» в 6 т., факсимільного видання рукописних збірок творів, альбомів та листів Шевченка, видання «Кобзаря» іноземними мовами, зокрема англійською, німецькою, французькою, російською, польською, казахською, литовською, літопису життя і творчості Шевченка, альбому репродукцій його художніх творів. Цікавою є ідея про створення музею Кирило-Мефодіївського товариства. Виконання цих заходів об'єднає Україну шевченківською ідеєю.

 

Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять…

Є. Сверстюк

Куточки Шевченка в навчальних кабінетах

IMG_0424.JPG
IMG_0404.JPG
IMG_0442.JPG
IMG_0430.JPG
IMG_0439.JPG
IMG_0449.JPG
IMG_0438.JPG
IMG_0458.JPG
IMG_0421.JPG
IMG_0410.JPG
IMG_0441.JPG
IMG_0432.JPG
IMG_0427.JPG
IMG_0454.JPG
IMG_0414.JPG
IMG_0419.JPG
IMG_0428.JPG
IMG_0452.JPG
IMG_0408.JPG
IMG_0405.JPG
IMG_0450.JPG
IMG_0446.JPG
IMG_0455.JPG
IMG_0417.JPG
IMG_0429.JPG
IMG_0422.JPG
IMG_0416.JPG
IMG_0415.JPG
IMG_0445.JPG
IMG_0401.JPG

ХХХІV обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик…»

І місце, 12-14 березня 2014 року, 

КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»

Харківська гімназія №152 брала участь у ХХХІV обласній тематичній відкритій виставці ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «І возвеличимо на диво і розум наш, і наш язик…», яка проходила 12-14 березня 2014 року на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

 

Під час виставки відбулася презентація досвіду роботи методичного об'єднання вчителів української мови та літератури з питань науково-методичного забезпечення вивчення української мови та літератури у загальноосвітніх навчальних закладах, створення умов для модернізації змісту шкільної мовно-літературної освіти на сучасному етапі, про особливості підготовки учнів до інтелектуальних змагань, використання інноваційних ресурсів при викладанні української мови та літературина тему «Пісня, дума, слава Кобзареві – заповіт для нашого життя» і «круглий стіл» на тему «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, тебе своїм сучасником звемо!». У ході «круглого столу» були обговорені питання щодо вивчення спадщини Великого Кобзаря на уроках з різних шкільних дисциплін.

 

За результатами роботи виставки Харківська гімназія №152 відзначена дипломом І ступеня.

Виховні заходи

З метою створення сприятливих умов для популяризації духовної спадщини Т.Г.Шевченка у бібліотеці гімназії оформлена тематична постійно діюча книжкова виставка «Твоя любов, Кобзарю, мов зоря, у всі віки нам ясно світить!» та організовано перегляд відеофільмів «Край, де народився геній», «Гайдамаки», «Великі Українці».

 

Для розширення знань про життя і творчість Т.Г.Шевченка, виховання національної самосвідомості учнів, формування активної громадянської позиції, бажання читати твори Т.Шевченка, виховання любові до національної культури, прагнення бути справжніми українцями, виховання почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка для учнів 1-11 класів були проведені тематичні виховні години «Дитячі роки Шевченка», «Світлиця Шевченкового слова», «Т.Г. Шевченко - син України», «Т. Шевченко – поет і художник», «Вшануймо Т.Шевченка», «Думи мої, думи».

bottom of page